Eeuwoud Koolmees – De reis van Loïs (1e recensie)
‘Hoi. Mijn naam is Loïs Blijleven. Ik ben vijftien jaar en ik woon op een boot. Dus dat ben ik. En nu wil ik wel weten wie jullie zijn.’ Na de zoveelste verandering van school besluit Loïs het anders aan te pakken. Ze wil niet langer klasvulling zijn, die iedereen alweer vergeten is zodra ze van ligplaats veranderen. Ze zal laten zien wie ze is, met een eigenzinnige kledingstijl en zelfbewust gedrag. En vragen over haar moeder zal ze handig omzeilen. Haar nieuwe rol gaat haar verbazend goed af. Het duurt maar even of twee jongens strijden om haar aandacht. Maar de een heeft daar heel andere redenen voor dan de ander… Een van hen weet door Loïs’ onverschillige buitenkant heen te prikken. Langzamerhand beseft ze dat ze een keuze moet maken: wil ze de rest van haar leven het verleden achter zich aan blijven slepen of heeft ze de moed het nog éénmaal in de ogen te kijken?
Mening over het boek
Recensie van Féline (10-12 jaar)
Hoe kom je aan het boek?
Zelf gekocht
Wat vind je van het boek?
★★★★★
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Ik vond de tekst op de achterkant leuk, Ik heb al andere boeken van deze schrijver gelezen, Andere mensen zeiden dat het een leuk boek is
Welke steekwoorden passen bij het boek?
avontuurlijk, cool, grappig, leuk, verrassend, vrolijk
Staan er illustraties in het boek? Wie heeft ze gemaakt? Wat vind je van de illustraties?
Er staan geen illustraties in
Is het boek moeilijk of gemakkelijk te lezen?
Gemiddeld
Waar gaat het verhaal over?
Loïs is altijd degene met weinig vrienden. Ze wil een keer wat populairder zijn en begint met een nieuwe stijl. Het heeft succes. Ze heeft nu twee jongens die om haar aandacht strijden. Maar wie moet ze kiezen?
Wie is de hoofdpersoon?
Loïs
Zou je iemand uit het verhaal willen ontmoeten? Waarom? En wat zou je dan gaan doen?
Ik zou met Loïs willen praten om te vragen hoe ze alle keuzes heeft kunnen maken.
Waar speelt het verhaal zich af?
Dat weet ik niet, dat staat er niet in.
Wat vind je leuk aan dit boek?
Alles!
Wat vind je niet leuk aan dit boek?
niets
Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
Nee
Voor wie zou dit een leuk boek zijn?
Voor mensen die van spannende, grappige en leuke boeken houden!
Wil je het boek nog een keer lezen?
Ja, ik wil het boek nog een keer lezen, Ik wil andere boeken van deze schrijver lezen