Stephen King & Owen King – Schone slaapsters (1e recensie)
In het Amerikaanse stadje Dooling, waar een vrouwengevangenis het enige gebouw van betekenis is, breekt een vreemde ziekte uit. Alle vrouwen die in slaap vallen, worden langzaam ingekapseld door iets wat lijkt op spinrag, tot er een cocon om hun hoofd is gevormd – en ze worden niet meer wakker. De ziekte verspreidt zich als een epidemie en iedere vrouw doet haar best om zo lang mogelijk wakker te blijven. Politiechef Lila Norcross is een van hen, maar hoe hard zij en de goedwillende mannen om haar heen ook werken om de orde te bewaren, al snel komen de primaire instincten van de achterblijvers aan de oppervlakte en raakt het leven in Dooling ontwricht. Het is eten of gegeten worden.
Mening over het boek
Recensie van Yvonne (ouder dan 18 jaar)
Hoe kom je aan het boek?
Zelf gekocht
Wat vind je van het boek?
★★★★★
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Ik heb al andere boeken van deze schrijver gelezen
Welke steekwoorden passen bij het boek?
eng, geheimzinnig, lang, ontroerend, spannend, verrassend
Staan er illustraties in het boek? Wie heeft ze gemaakt?
N.v.t.
Wat vind je van de illustraties? Passen ze bij het verhaal?
N.v.t.
Is het boek moeilijk of gemakkelijk te lezen?
Gemiddeld
Waar gaat het verhaal over?
Er is iets geks gaande in de wereld: er heerst een virus dat alleen vrouwen treft. Vrouwen die in slaap vallen, worden niet meer wakker, maar worden direct in hun slaap ingekapseld door een coconachtig weefsel. Ze leven nog wel, want het weefsel beweegt op hun ademhaling. Wanneer het weefsel om het gezicht weggehaald wordt, wordt de vrouw wakker, maar is verschrikkelijk agressief en gewelddadig!
Het verhaal speelt zich af in de vrouwengevangenis in het Amerikaanse plaatsje Dooling. Daar wordt een prachtige, mysterieuze Evie Black gevangen gehouden. Zij is de enige vrouw die wèl kan inslapen zonder ingekapseld te worden. Zij weet alles van alle inwoners en kan ook de toekomst voorspellen. Evie weet ook dat de in slaap gevallen vrouwen wakker worden aan de andere kant van De Boom. Daar kunnen de vrouwen een nieuwe wereld opbouwen zonder mannen. Evie zou de sleutel kunnen zijn tot de oplossing van het probleem.
Er ontstaat een gewelddadige uitbarsting onder de overgebleven mannen. De ene groep wil Evie uitleveren aan de FBI, de andere groep vertrouwt erop dat Evie de vrouwen terug naar huis kan brengen.
Wie is de hoofdpersoon?
Het verhaal heeft verschillende hoofdstukken met verschillende hoofdpersonen.
Zou je iemand uit het verhaal willen ontmoeten? Waarom? En wat zou je dan gaan doen?
Ik zou Evie Black willen ontmoeten. Haar vragen of ik ook over mocht stappen naar de andere wereld aan de achterkant van De Boom.
In welke tijd speelt het verhaal zich af?
Nu
Waar speelt het verhaal zich af?
Amerika, Dooling, gevangenis, schuilplaatsen in huizen, de andere wereld
Waarom moeten anderen dit boek lezen?
Fantasy met een vleug horror. Een typisch Stephen King verhaal.
Wil je nog iets anders vertellen over het boek?
Hoewel het boek 827 bladzijden omvat, lees je het vrij snel uit. Dat komt door de manier van schrijven van Stephen King.
Wil je het boek nog een keer lezen?
Ja, ik wil het boek nog een keer lezen