
Kaas en de evolutietheorie vertelt hoe de evolutietheorie van Charles Darwin een licht werpt op alledaagse vragen als: Waarom sterven wij? Wat is goed en kwaad? Hoe is kaas uitgevonden? Deel één gaat over de evolutietheorie zelf: niet over fossielen, dinosaurussen en Neanderthalers, maar over de mechanismen van de evolutie. Hoe werkt de evolutie? En hoe kunnen we de evolutie waarnemen door goed om ons heen te kijken? De evolutietheorie blijkt eigenlijk heel simpel en logisch in elkaar te zitten. In het tweede deel van het boek komen eeuwenoude filosofische vraagstukken en hun relatie met de evolutietheorie aan de orde: Waarom is het leven ontstaan? Is homoseksualiteit natuurlijk? Hoe kunnen we onsterfelijk worden? Moet je luisteren naar de meerderheid? Mag je de wet overtreden? Waarom krijgen we kinderen? Hoe ontstaan familiebanden? Bestaat God? Aan de hand van sprekende en grappige voorbeelden legt Bas Haring uit hoe de evolutietheorie ingrijpt op zulk soort vraagstukken, en wordt de ware betekenis van de evolutietheorie duidelijk.

Mening over het boek
Recensie van Aiko (ouder dan 18 jaar)
Heb je het boek uitgelezen?
Ja
Wat vind je van het boek?
★★★★☆ – goed
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Het is een zeer duidelijk boekje over een lastig onderwerp (de evolutietheorie). De voorbeelden die worden aangehaald zijn uitermate sprekend voor kinderen, en ook zeer duidelijk. Zelfs een lastig onderdeel als overerving wordt (basaal, maar duidelijk) uitgelegd.
Welke steekwoorden passen bij het boek? (bijvoorbeeld grappig, spannend, saai)
Zeer interessant, en ook redelijk grappig.
Hoe kom je aan het boek? (bijvoorbeeld van jezelf, van iemand anders, van de bieb)
Zelf gekocht
Zitten er plaatjes in het boek? Zijn ze belangrijk voor het verhaal of is het meer versiering?
De plaatjes zijn soms voor ondersteuning van de uitleg, maar soms ook versiering.
Wat vind je leuk aan het boek? Je kunt bijvoorbeeld een voorbeeld geven van een leuk stukje uit het boek
Het maakt een moeilijk maar interessant onderwerp geschikt voor kinderen.
Zitten er veel moeilijke woorden in het boek?
Nee. Alle moeilijke woorden die normaal behoren bij het onderwerp evolutietheorie, zijn vervangen door woorden en uitleg die kinderen juist goed kunnen begrijpen.
Wil je het boek nog een keer lezen?
Zeker!
Aan wie zou je dit boek aanraden? (bijvoorbeeld kinderen van jouw leeftijd, jonger, ouder, jongens, meisjes)
Vooral aan kinderen. Maar veel kinderen ouder dan 30 zullen dit ook erg leerzaam vinden..