Johan van Caeneghem – Vlinder (1e recensie)

Eef is goed in ballet, maar leuk vindt ze het niet. Na haar ontmoeting met Rob gaat ze stiekem naar boksles. Ze danst om haar tegenstanders. Ze noemen haar ‘vlinder’. Dan komen haar ouders erachter. Mag ze blijven boksen?

ikvindlezenNIETleuk meer info over boek

Mening over het boek

Recensie van Miriam (ouder dan 18 jaar)
Heb je het boek uitgelezen?
Ja
Wat vind je van het boek?
★★★★☆ – goed
Waarom heb je dit boek uitgekozen om te lezen?
Ik vind lezen heel erg leuk, maar ik vraag me altijd af of lezen ook leuk kan zijn als je lezen moeilijk vind. Op de achterkant stond dat Vlinder deel uit maakt van de jongerenserie Flitsen. Dit zijn boeken die geschreven zijn in eenvoudige taal en voorzien van flitsende illustraties. 
Welke steekwoorden passen bij het boek?
Avontuurlijk, kort, leuk, romantisch, verrassend
Hoe kom je aan het boek?
Geleend bij de bibliotheek
Zitten er plaatjes (illustraties) in het boek?
Ja
Waarvoor worden de plaatjes gebruikt?
Om iets uit het verhaal duidelijker te maken. Om iets te laten zien dat niet in het verhaal wordt verteld. Als versiering
Wat vind je leuk aan het boek? Je kunt bijvoorbeeld een leuk stukje uit het boek overtypen
Als je het boek open doet vallen gelijk de mooie illustraties op. Eén pagina is helemaal geïllustreerd en dan staat op de andere pagina de tekst in korte zinnen en met veel witregels. Maar het verhaal wordt zeker niet kinderachtig door de korte zinnen. Soms wordt het gewoon spannend; 
Maar wat is dat?
Ik hoor geschreeuw.
Ik zie drie jongens.
Ze staan rond een andere jongen.
Hij heeft een donkere huid.
De drie jongens duwen hem.
En ze slaan hem.
De donkere jongen slaat terug.
Maar drie tegen één …
Dat redt hij niet.
Is er iemand uit het boek die je in het echt zou willen ontmoeten? Wat zou je dan samen gaan doen?
Rob ziet er goed uit… die wil ik wel eens zien boksen. 
Is het boek moeilijk of gemakkelijk om te lezen?
Gemakkelijk
Zitten er moeilijke woorden in het boek?
Nee
Wil je het boek nog een keer lezen?
Misschien
Aan wie zou je dit boek aanraden? (bijvoorbeeld kinderen van jouw leeftijd, jonger, ouder, jongens, meisjes)
Aan iedereen op de middelbare school die lezen leuk vind maar misschien niet altijd even gemakkelijk. En als je wel makkelijk leest is het nog steeds een leuk boek omdat er hele toffe illustraties inzitten.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.